Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Antalya
ServistServis.tr Antalya'da Russell Hobbs ütü: belirtiler ve destek hattı
Antalya ve Antalya çevresinde Russell Hobbs ütü onarımı markanın kendi servisinde yürür; belirtiyi anlamanıza yarayan bilgiler aşağıda.

Antalya Russell Hobbs ütü: belirtiler
Aynı tarifi kullanırsanız görüşme kısalır.
- Ütü aşırı ısınıyor; kumaşı yakıyor ya da parlatıyor
- Kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor
- Kumaşta pas rengi leke
- Kullanım sırasında kendini kesiyor
- Ütü açık, taban soğuk
- Buhar tuşu buhar vermiyor
- Tabandan damlama var
- Kazan pompası sessiz
Buhar kazanlı Russell Hobbs ütüde su üç durağa uğrar: pompa, kazan, vana. Kumaşta kahverengi leke çıkıyorsa kazan içinde kireç birikmiş olabilir; kap ve kanallar temizlenince belirti çoğu kez kaybolur. Şikâyetlerin bir kısmı hazne, süzgeç veya kablo kontrol edilerek normale döner. Onarımın adresi üreticinin hattıdır.
Kesin kesin tutarı yalnız aleti açan ekip bildirebilir; kalemleri çoğunlukla inceleme, işçilik ve parçadır. Garanti süresindeki alette bu kalemlerin sorumlusu üreticidir.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Kabloyu ütünün etrafında gevşek bir halka bırakarak sarın; kopma çoğunlukla döner uçta olur.
- Ütü soğurken arka ucunun üstünde dik dursun.
- Kılavuzun belirttiği su kullanılsın; sert su buhar deliklerini tıkar.
- Temizleme programı olan ütüde bu programı ayda bir çalıştırın.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Otomatik kapanma devresi
- Isıtıcı, termostat ve kablo
- Buhar kanallarındaki kireç
- Kazan pompası ve buhar vanası
Antalya adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Görüşme bitince size bir başvuru numarası verilir; Antalya adresinden çıkan aletin ne aşamada olduğunu sonradan bu numarayla sorarsınız.
Tüketici hakları
Yasadaki garanti süresi aletin fatura üzerindeki satış gününden saymaya başlar. Onarım yasanın izin verdiği en uzun süreyi aşarsa ürünün yenisi ya da bedelinin iadesi istenebilir.
Onarıma değmiyorsa
Onarımı boşa olan alet için yol geri dönüşümdür; Antalya çevresindeki belediye durakları ve mağaza kutuları bu aletleri teslim alır.
Hazırlık
- Model ve seri etiketi (çoğunlukla altta ya da haznenin içinde)
- Fatura veya garanti belgesi; satış tarihi garantinin sürüp sürmediğini gösterir
- Aksaklığın hangi gün başladığı ve hangi kullanımda çıktığı
- Düşme, ıslanma, daha önce açılma: aletin geçmişi
- Yan parçalar (şarj aleti, hazne, süzgeç) tam mı
Russell Hobbs: öbür aletler
Kartlarda her aletin sık görülen üç belirtisi yer alır.
-

Russell Hobbs Kahve makinesi
Kahve damla damla akıyor, kireç ışığı yanıyor · Makinenin altı ıslak · Değirmen sıkışıyor, çekirdek kırılmıyor
-

Russell Hobbs Airfryer
Hazneden duman ve keskin koku · Sepet kaplaması kalkıyor · Çalışınca sigorta iniyor
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Hız kademesi değişince devir aynı · Hazne tabanından sızıntı · Kısa kullanımda motor kokusu
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; ServistServis.tr'e ait değildir.
Bu aletler ServistServis.tr'in kapsamı dışında; onarım ve garanti işi üreticinin destek hattında yürür.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Antalya için öbür sayfalar
Yerleşim ve alet üzerinden bağlanan sayfalar.
Sık sorulanlar
Soruya basınca cevap açılır.
Antalya'da Russell Hobbs ütü için ServistServis.tr'e not bırakılır mı?
Hayır; küçük aletler ServistServis.tr'in işi değildir.
Russell Hobbs ütü onarımını ve garantisini üretici yürütür; Antalya adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada.
Garanti içindeki onarım uzarsa haklarım neler?
Garantili onarım için yasada bir üst süre vardır.
Bu süre geçerse ürünün yenisi ya da parası geri istenebilir; anlaşmazlıkta TÜBİS (e-Devlet) üzerinden hakem heyetine başvurulur.
Antalya adresinden üretici aranınca neler olur?
Görüşmede ilk model sorulur, ardından Antalya adresi; sonra aletin Antalya içindeki bir yetkili noktaya mı bırakılacağını yoksa kargoyla mı gideceğini bildirir.
Kararı üretici verir.
Russell Hobbs ütü en çok hangi belirtilerle gelir?
En çok yazılanlar: ütü aşırı ısınıyor; kumaşı yakıyor ya da parlatıyor; kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor; kumaşta pas rengi leke; kullanım sırasında kendini kesiyor.
Bir kısmı düzenli temizlikle geçer; kontrollerden sonra sürüyorsa üreticinin servisine gidilir.
Onarımın tutarını kim, ne zaman söyler?
Rakamı aleti açan üretici servisi söyler.
Garanti sürüyorsa onarım üreticiye aittir; süre bittiyse inceleme sonunda bir rakam çıkar; onu sıfır aletin vitrin fiyatıyla yan yana koyabilirsiniz.
Onarılan aletin güvencesini kim verir?
Onarımı yapan üretici servisi kendi güvencesini de verir; koşullar o servisin belgesinde yazar.
Sıfır alette yasanın verdiği süre satış gününden işler.